Egy termék se felelt meg a keresésnek.

Vallás, spiritualitás és mitológiai témájú számozott kifestők
Alkosd meg a saját, spirituális festményedet a Festede számozott képfestő segítségével!

Kreativitás és flow-ba kerülés – ezt nyújtja a Festede számozott képfestő készlet! Vidd el otthonodba akár Buddha nyugalmát egy képfestő segítségével!

⬇️Görgess le, és válaszd ki a számodra legkedvesebb vallás témájú számozott kifestőt! 🎨

Vallás témájú számfestők – Igazi spirituális elmélyülés!

A spiritualizmus egy olyan filozófiai és hit irányzat, amely az egyéni lelki fejlődésre és a transzcendens, szellemi valóságra helyezi a hangsúlyt. A spiritualizmus eredete több szempontból is vizsgálható, és különböző kulturális és hithez kapcsolódó hagyományokból származó befolyásokat mutat.

Eredete

Az egyik ősi gyökere a spiritualizmusnak a keleti hit és filozófiai tradíciókban található. Az indiai védikus hagyományok, mint például a hinduizmus és a buddhizmus, mélyen foglalkoztak a lélek és a szellemi valóság kérdéseivel. Az indiai filozófusok és bölcsek elmélkedéseikben és meditatív gyakorlataikban a transzcendens valóság megismerésére törekedtek, és arra ösztönözték az embereket, hogy tapasztalják meg a személyes lelki ébredést.

A nyugati spiritualizmus gyökerei is több forrásból erednek. Az ókori görög filozófusok közül többen, például Platón és Plotinosz, foglalkoztak a szellemi világ és az emberi lelki fejlődés kérdéseivel. A keresztény misztikus hagyományok, mint például a kegyelmi tapasztalatok és a szentek közvetlen kapcsolata Istennel, szintén befolyásolták a nyugati spiritualizmus kialakulását.

A 19. és 20. században a spiritualizmus egy újabb hullámát tapasztalta a nyugati világban. Az ezoterikus mozgalmak, az okkultizmus és a spiritizmus elterjedése szerepet játszott ebben. A spiritizmus gyakorlói hittek a lélek túlélésében a halál után és a szellemi világgal való kapcsolatban. Médiumok segítségével kommunikáltak a túlvilágról származó entitásokkal és szellemi lényekkel.

A modern spiritualizmus sokféle formát öltött, és a különböző hit és filozófiai irányzatokba és gyakorlatokba integrálódott. A new age mozgalom, a transzcendentális meditáció, a holisztikus egészség és a spirituális gyógyítás mind a spirituális ébredést és a szellemi dimenzióval való kapcsolatot keresik.

Az emberi vágy a magasabb jelentés és célok felé, valamint a személyes spirituális tapasztalatok utáni kutatás azonban mindig is jelen volt az emberiség történetében. A spiritualizmus az emberek törekvését tükrözi a lelki fejlődésre, az isteni vagy szellemi valósággal való kapcsolatra és a belső békére.

Különböző hitvilágok

Az egyik legelterjedtebb a kereszténység, amely Jézus Krisztus tanításaira és életére épül. A keresztények hisznek Istenben, a Megváltóban és a Bibliában, és különböző keresztény egyházakhoz tartozhatnak, mint például a katolikusok, az ortodoxok vagy a protestánsok.

Az iszlám a második legnagyobb világhit, amelyet Mohamed próféta tanításai alapján alapítottak. Az iszlám követői, az úgynevezett muszlimok, az Allahba, az iszlám törvényekbe és a Koránba vetett hit által vezérelve élnek.

A hinduizmus az ősi indiai hit, amely számos istent és istennőt tart tiszteletben. Az újjászületés (reinkarnáció) és a karma (cselekedetek törvénye) fontos fogalmak ebben a hitben.

A buddhizmus, alapítója Siddhártha Gautama (Buddha), az emberi szenvedés megszüntetésére és a megvilágosodás elérésére összpontosít. A buddhizmusban a reinkarnáció, a karma és a meditáció kulcsfontosságú fogalmak.

Szintén jelentős hit a zsidóság, amely a zsidó nép ősi hagyományain és a Tórában foglalt törvényekben gyökerezik. A zsidók hisznek Istenben, és a zsidó élet számos aspektusára, mint például az ima, a szombat megünneplése és a kóser élelmiszerek fogyasztása, nagy hangsúlyt fektetnek.

Továbbá, a szikhek, a dzsainok, a szentírások, a taoizmus, a sintoizmus, az afrikai őshitek és más vallás irányzatok is megtalálhatóak világszerte, mindegyik különféle hitrendszerrel és hagyományokkal.